SVETOST – 30.4.2023

Kaj pomeni svetost

V nedeljo je pastor govoril o tem, kaj pomeni svetost. V hebrejščini je ta beseda pomenila biti oddvojen za Boga, nanaša pa se lahko na osebe (kot so bili to v SZ Leviti kot duhovništvo),  fizičen prostor (tempelj  – sveti prostor), oblačila, predmete, Sabath (sobotni dan – prost dan). Bog sam nas vodi skozi 3 faze posvečenosti:

  • Ko smo Jezusu Kristusu po veri predali svoje življenje, nas On sam označi za svete, nas oddvoji za sebe, za svojo lastnino, zato pripadamo Bogu in ne več samim sebi. Svetost nima opravka z našim lastnim trudom ali neko posebnostjo, temveč z Njegovo odločitvijo, da nas oddvoji zase. To da smo sveti, ne pomeni, da smo superiorni nad ostalimi ali da smo že popolni.
  • Svetost pomeni, da postajamo to, kar je Bog oznanil, da smo.

Ef. 4, 1: 1 Zato vas jaz, jetnik v Gospodu, opominjam, da živite vredno klica, s katerim ste bili poklicani…  

Poklicani smo, da smo sveti, oddvojeni Zanj. V Filip. 3, 13-14, Pavel pravi, da se poteguje za svetost. Prava sprememba se prične, ko se strinjamo z Bogom, da smo oddvojeni Zanj (Amos 3, 3). Pavel imenuje verne v Korintu svete (1 Kor 1, 2), spomni jih na njihovo poklicanost (čeprav so v praksi bili daleč od tega). A kakor je bil prepričan za Filipljane, tako velja za Korinčane in nas:

Prepričan sem, da bo on, ki je začel v vas dobro delo, to delo dokončal do dneva Kristusa Jezusa (Filip 1, 6). 

  •  Zadnja faza svetosti bo dopolnjena, ko bomo zagledali Jezusa (1 Jn 3, 2; 1 Kor 15, 51-52) in postali kakor je On, popolni, brez greha. Naša oddvojenost Zanj se bo prenehala, saj bomo Z Njim!

Rim 12 1: Ker je torej Bog tako usmiljen, vas rotim, bratje: darujte svoja telesa v živo, sveto in Bogu všečno žrtev; to je vaše smiselno bogoslužje.

Slavljenje

Utrinki z našega nedeljskega slavljenja.

Za prikaz objav pričnite tipkati...

Na naši strani uporabljamo piškotke za pravilno delovanje strani in beleženje obiskanosti strani. S strinjanjem nam dovolite uporabo piškotkov.